احمدالحسن دشمن مرجعییت

#مرجعیت#ادله#دشمن_مرجعییت#دشمنی#احمدالحسن#ردمرجعیت


logo

جمحائیل الانصاری

سرپرست خادمین

بسم الله الرحمن الرحیم

ادله مرجعیت را آورده و با تفاسیر آنان آشنا شده و سپس نظر اهل بیت علیهم السلام را در مورد آیات و روایاتی که از آن استفاده کرده اند جویا شویم 
یکی از ادله قرآنی مرجعیت در اثبات مدعای خود آِیه ایست از قرآن که بدین شرح است :

وَمَا أَرْسَلْنَا قَبْلَكَ إِلَّا رِجَالًا نُوحِي إِلَيهِمْ فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِنْ كُنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(الأنبياء/7)
ما پيش از تو، جز مرداني که به آنان وحي مي‌کرديم، نفرستاديم!
اگر نمي‌دانيد، از آگاهان بپرسيد.

مرجعیت مدعی اند که این آیه به فقها نیز تعمیم داده شده است و بنابراین آنها امروز اهل ذکری هستند که مردم برای گرفتن جواب های خویش باید به آنها رجوع کنند اما نظر اهل چیز دیگریست و اهل ذکر تنها بر معصومین علیهم السلام اشاره دارد .

نظر عترت :

ابن كثير گويد: از امام صادق علیه السلام  ايه 
«اگر خودتان نمى‏دانيد، از اهل ذكر بپرسيد» را پرسيدم، 
فرمود: مقصود از ذكر محمد  صلی الله علیه و آله و سلم  است و ما هستيم اهل او كه پرسيده مى‏شويم، 
به حضرت عرض كردم: خدايتعالى فرمايد: «قران ذكر است براى تو و قومت و بزودى از ان پرسيده مى‏شويد»
 فرمود: تنها !!! ما را قصد كرده، مائيم اهل ذكرو مائيم پرسش شوندگان.
اصول كافى جلد 1 صفحه: 304 

محمد بن مسلم بامام باقر علیه السلام  : عرض كرد: همشهريان ما گمان كنند، قول خداى عزوجل «اگر نمى‏دانيد از اهل ذكر بپرسيد» اهل ذكر يهود و نصارى هستند، 
فرمود: بنابراين انها شما را بدين خود دعوت كنند!!! سپس با دست بسينه‏اش اشاره كرد و فرمود: ما هستيم اهل ذكر و ما هستيم سؤال شوندگان.
 اصول كافى جلد 1 صفحه: 306 روايه: 7 

حضرت امام رضا از على الحسين علیه السلام نقل مى‏فرمايد: بر امامان چيزى واجب است كه بر شيعيانشان واجب نيست ،
 خداى عزوجل ايشان را امر فرموده كه از ما بپرسند زيرا فرموده است:
 «اگر نمى‏دانيد از اهل ذكر بپرسيد»
 بايشان فرمان داده كه از ما بپرسند ولى پاسخ بر ما لازم نيست،
 اگر بخواهيم پاسخ دهيم و اگر بخواهيم باز ايستيم.
 اصول كافى جلد 1 صفحه: 306 روايه: 8 

محمد بن ابى نصر گويد: بامام رضا(  علیه السلام ) نامه‏اى نوشتم: كه قسمتى از ان اين بود خداى عزوجل فرمايد: «اگر نمى‏دانيد از اهل ذكر بپرسيد» و نيز فرموده است
«مؤمنين همگى نتوانند سفر كنند، پس چرا از هر گروه ايشان، دسته‏اى سفر نكند، تا در امر دين دانش اموزنده و چون باز گشتند، قوم خويش را بيم دهند، شايد انها بترسند»
بنابراين بر مردم پرسش واجب گشته و بر شما پاسخ واجب نيست، امام   علیه السلام  مرقوم فرمود: خداى تبارك تعالى فرمايد: 
«اگر از تو نپذيرفتند، بدان كه فقط از هوسهاى خود پيروى مى‏كنند، گمراه‏تر از كسي كه پيروى هوس خود كند كيست؟».
اصول كافى جلد 1 صفحه: 309 روايه: 9 

حال که فهمیدیم معصومین   علیهم السلام  اهل ذکر واقعی میباشند نه غیر انان، به تفسیر به رای  مرجعیت حول این ایه خواهیم پرداخت :
شناخت دشمنان قائم ال محمد (ع), [۲۷.۱۰.۱۵ ۰۷:۴۱]
حال تفسیر به رأی مراجع تقلید به همراه مفسرین دیگر :

قربانعلی محقق کابلی (از مراجع تقلید)
در سایت رسمی این شخص اهل ذکری که باید از وی سوال کرد به فقهاء تفسیر شده است در حالی که منظور از اهل ذکر تنها معصومین علیهم السلام میباشند و جالب این است که با تفسیر به رأی و این ور و آنور خواسته اند خود و همکیشان خویش را به این ایه بچسبانند ! درحالی که تنها مصداق این ایه معصومین علیهم السلام میباشند حتی شاگردان معصومین علیهم السلام از طریق سوال کردن از ایشان علیهم السلام علوم را کسب میکردند و نشر میدادند و با اینحال مصداق این ایه قرار نمیگرفتند !
این یک بدعت از ایشان و بدعت بعدی ایشان تفسیر به رأی قران کریم است که در این ایه دست به تفسیر برای زده است و کسی تاویل و تفسیر انرا نمیداند جز معصومین علیهم السلام !حال سوالی ست در ذهن همه ما که این اشخاص چطور میتوانند دست به تفسیر قران کریم ببرند؟
لینک تفسیر برای ایه ای که در مورد «اهل ذکر» میباشد در سایت رسمی این شخص موجود است :

جناب مکارم شیرازی از مراجع بزرگ تقلید ایران نیز این مسئله را به فقها تعمیم داده است !


صادق شیرازی (از مراجع تقلید )

وی با تفسیر به رأی این ایه میگوید: شخصي که در علم فقه و مسائل شرعي متخصص نبوده براي مسائل شرعي و احکام فقهي که از مسائل پزشکي بسيار مشکل تر است بايد به متخصص در علم فقه که مجتهد جامع الشرايط است مراجعه نمايد. اما دليل نقلي ان: ايات کريمه و روايات شريفه فراواني است که در اين زمينه وجود دارد، از جمله ايه کريمه: «فَاسالُوا اهلَ الذِّکْرِ؛ به اگاهان و اهل تخصص [دين علیهم السلام مراجعه نموده و از انان بپرسيد» و از جمله روايات اين روايت مشهور است: «هر فقيهي که بر نفس خويش چيره ودين خود را حفظ کرده وبا هواي نفس مخالف بوده وفرمانِ خدا را اطاعت نموده باشد، عامه مردم از او تقليد نمايند».

و همچنین سید محمد حسین طباطبایی اهل ذکر را به اهل کتاب تفسیر کرده است که مغایر سخن معصومین علیهم السلام است!
المیزان جلد 7 صفحه 191

و سید محمد حسینی شیرازی نیز نظری همچون نظر محمد حسین طباطبایی را دارد ! 
تفسیر تقریب القران جلد 14 صفحه 99

تفسیر قرائتی 
‏متن ايه : وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ إِلَّا رِجَالًا نُوحِي إِلَيهِمْ فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِنْ كُنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ

«رجالا » : مرداني . اين بخش مي‌رساند كه پيغمبران همه مرد بوده‌اند ؛ نه زن . « نوحي اليهم » : ما به پيغمبران وحي مي‌كرديم . « الذكر » : اطّلاع و اگهي . ياد و ياداوري . در اينجا مراد كتاب اسماني است . 
« اهل الذكر » : علماء . اهل كتاب .‏


چند سالی می شود که نهادی رسمی به نام «مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی» در ایران شکل گرفته است که کارکنان آن حوزیون می باشند و این نهاد رسمی و تحت نظارت با به خدمت گرفتن کارشناسان حوزوی درون مرکز سعی کرده است به سوااحت فقهی اعم از طهارت و نماز و ... و سوالات عقائدی و ... مراجعان پاسخ گوید !
اما جدا از همه ی مسائل و نواقص و ضعف های کارشناسان مرکز ، این مرکز خواسته است با استفاده از ایه اهل الذکر در قسمت پاسخگویان ان لاین این مسئله را در حافظه نا خوداگاه مردم تداعی کند که اهل ذکر انان می باشند که مردم برای دریافت جواب سوال هایشان باید به سراغ انان بروند !
لینک زیر مربوط به قسمت پاسخگویان ان لاینِ سایت مرکز ملی پاسخگویی می باشد که در قسمت بالای سمت راست صفحه و زیر بسم الله الرحمن الرحیم ایه « فاسالوا اهل الذكر ان كنتم لا تعلمون» توسط انان قرار داده شده است !

والحمده الله وحده وحده وحده
منبع
#مرجعیت#ادله#دشمن_مرجعییت#دشمنی#احمدالحسن#ردمرجعیت